Novice in družbaOkolje

Formula-1. Grand Prix v Sočiju: vsi zmagovalci

Za leta 2014 olimpijske igre, ki so potekale v Sočiju, so se odločili za gradnjo v mestu dirkališču. Tekmovalni poligon se nahaja na območju mesta olimpijskem parku. Pred olimpijskimi igrami v mestu je bilo več dogodkov, da bi povečali zanimanje za avto razteza na ozemlje Ruske federacije. Pozimi 2013 je mesto Soči, obiskal Berni Ekklstoun, spremljati potek gradbenih del na progi.

Prvi Grand Prix Formule 1 v Rusiji: Soči 2014

Prva dirka na progi potekal sredi septembra 2014, teden dni pred uradnim odprtjem ceste. Po enem mesecu od tokokroga je eno od faz formulo serije 1. Glede na rezultate VN v Sočiju 2014 zmagala v težkem boju uspeli dobiti Lewis Hamilton. Dobitnik srebrne medalje na tekmovanju je bil moštveni kolega Hamilton za "Mercedes" nemškega voznika Nico Rosberg. Na tretjem mestu je bil Finec Valtteri Bottas. To je pokazal najhitrejši čas na enem od krogov prvega VN formule 1 v Sočiju, vožnja zadnji 5848 m na minuto 1,40,896.

Dan pred tekmo ti piloti v enakem vrstnem redu končali kvalifikacije. Britanec Dzhenson Batton in ruski Daniil Kvjat v soboto kvalifikacijah so bili s 4. in 5. mesti. V nedeljsko dirko Button ponovil kvalifikacijski rezultat, vendar Kvyat je bil na 14. položaju.

Grand Prix 2015

Drugi VN formule 1 v Sočiju je potekala v letu 2015. Na podlagi kvalifikacij zasedel prvo mesto Nico Rosberg. Kopilot, ki so imeli priložnost, da začnete s prvo polje je bil še en pilot, "Mercedes" Lewis Hamilton, tretji pa je bil Valtteri Bottas. Tako je drugo sezono zapored prva tri mesta v sobotnem kvalifikacijah so enake kolesarjev, vendar piloti za "Mercedes" zamenjala svoji poziciji.

V nedeljo je bil zmagovalec VN formule 1 v Sočiju že drugo leto zapored Briton Hamilton. Drugi je bil nemški Sebastian Vettel, ki predstavlja "Scuderia", in tretje mesto je zasedel mehiški Perez. Nemški pokazala najhitrejši čas kroga - 1,40,071 min.

Nico Rosberg, ki je v soboto osvojil najboljši štartni položaj, je bil prisiljen končati dirko predčasno zaradi okvare stopalke plina. Valtteri Bottas, ki je začel s tretje pozicije, je imel nesrečo in ni končal, ampak je štela 12 th mesto kot Finec odpeljal 90% doseg.

Formula 1 v Sočiju leta 2016

Razteza najbolj priljubljenih na svetu je potekala na Soči progi že tretjič zapored v letu 2016. Prvi dve mesti v kvalifikacijski dirki v soboto so Nemci Vettel in Rosberg. Tretji in četrti so bili Finci Bottas in Raikkonen v tem zaporedju, in 5. mesto v levo za brazilsko Felipe Massa.

V nedeljo, na dirki zmagal pilot "Mercedes" Nico Rosberg. Drugi je bil Lewis Hamilton, ki se je povzpel na drugo mesto z desetino. Peti je bil Felipe Massa in Finci zamenjali - Raikkonen osvojil medaljo dirko bronasto, in Valtteri Bottas je ostalo od stopničke. Zmagovalec dirke Nico Rosberg je bil avtor najhitrejšega kroga, kroga po vožnji 52 minut 1,39,094.

Grand Prix 2017

V aprilu 2017, četrto v zadnjih 4 letih Grand Prix Formule 1 v Sočiju. Na podlagi kvalifikacij pole položaj Vettel osvojil nemško s "Ferrari". Kimi Raikkonen zasedel drugo mesto. Od druge linije začel Valtteri Bottas in Lewis Hamilton, ki je dala 3. in 4. mesta oz.

Grand Prix Formule 1 v Sočiju leta 2017 osvojil Finec Bottas, ki je pomaknilo na "Mercedes" po koncu kariere Niko Rosberg napovedal. Partner Valtteri ekipa britanski voznik Lewis Hamilton je dirko končala na četrtem mestu. Med sta dva pilota za "Mercedes" se nahaja dve "Scuderia" avto - Sebastian Vettel je bil drugi in Kimi Raikkonen končal kot tretji. Najboljši čas kroga je bil določen na 49-lap Kimi Raikkonen - 1,37,844 min.

Tako je v 4 letih Grand Prix Formule 1 v Sočiju vsakič zmaga je praznoval voznik "Mercedes" ekipo - Hamilton dvakrat, in enkrat - Rosberg in Bottas.

Copyright © 2018 sl.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.