Šport in fitnesKošarka

Antipova Svetlana - nadarjen košarkar

Antipova Svetlana je profesionalni košarkar, ki je znan po vsem svetu. Ta zagovornik svoji karieri je pridobil veliko kluba in mednarodnih zmag. Ona je dala velik prispevek k razvoju košarke žensk v Rusiji.

Prvi koraki v športu

Antipova Svetlana (takrat Zabolueva) se je rodil 20. avgusta 1966 v Mytishchi. Dekle se ne razlikuje od svojih vrstnikov z izjemo visoke rasti. To je zaradi njega se je začela, da se vključijo v košarki v srednji šoli. Svetlana kot otrok sanjal o karieri v umetnostnem drsanju. Želela je, da se vozijo na ledu v elegantni obleki. Ampak v tistem času v rojstnem mestu, ni bil Ice Palace za drsanje lekcije.

Morda je to na bolje, ker potem bi bilo v naši državi ni imela tako nadarjeni branilec kot Antipova Svetlana. Športnik nežno spominja svojega prvega trenerja Jelena Mihajlovnu Tarasov. To je bila ona, ki je učil Svetlana osnovne tehnike v košarki in učil dekle do trdega dela.

Začetek poklicne poti

V 13 letih, Svetlana postala igra za ekipo Mytischi. Antipova talent je bila tako očitna, da na prvem turnirju njenih opozoriti strokovnjakov iz številnih košarkarskih ekip. Nato je postal igralec košarkarske ekipe "CSKA". Ampak za reprezentanci ZSSR, takratni selektor Leonid Jachmenev ni povzročil.

Šele po njegovem odstopu novi trener Yevgeny Gomelsky začel povabiti to nadarjen košarkar v vrstah reprezentance. Antipova Svetlana v mladosti je bil znan po vsej državi. Tak uspeh je bil dosežen zaradi svoje delo. Nobenim pogojem ji odvrne od ljubljenega športa.

Na evropskem prvenstvu

Prvi uspeh je čakala Svetlana leta 1989 na evropskem prvenstvu v Varni. Ves čas prvenstva je pokazala dosledno visoko raven strokovnosti. Toda najboljša igra za športnike je bila zadnja bitka proti ekipi iz Češkoslovaške. V finalu je dosegel 12 točk in je velik prispevek k zmagi naši reprezentanci na evropskem prvenstvu. Svetlana Antipova na turnir prišel v simbolni ekipo.

Premor v svoji karieri in vrnitev v profesionalnem športu

Po zmagi mednarodni turnir Svetlana Antipova poročena košarkar Sergei Antipov. Leta 1990 je bila hči Anastazija rodil par. Toda kmalu je zakonska zveza razpadla. Športnik hitro odmakne od dostave in se vrnil v profesionalnem športu.

Na tej gol na evropskem prvenstvu je bila 5. v točkovanje v ekipi. Njegova najboljša tekma Svetlana ponovno potekala v finalu, dosegel 14 točk. Naša ekipa premagati jugoslovansko ekipo z rezultatom 97:84. Po tem dogodku se je država začela težko. Težave vplivala na financiranje športa. Na olimpijskih igrah v Barceloni CIS ekipa igrala pod belo zastavo. Nihče ji naj bi velike zmage. Najhujša za ženske košarkarske ekipe izkazalo, da je polfinale proti športnikov iz Združenih držav Amerike. Vsi strokovnjaki v športu dal zmago ameriške ekipe. Ampak, kljub temu, ruska ekipa zmagala, nato pa v finalu zanesljivo premagal kitajsko ekipo z rezultatom 76:66.

Svetlana Antipov (olimpijski prvak) v pol proti ZDA potekala 28. minuti igranja časa. Ta uspeh na olimpijskih igrah do sedaj ostal v spominu ruskih navijačev košarke. Antipov po zgodovinski zmagi je bil podeljen naziv Častni Master of Sports.

Propad prvak ekipe

Po uspešnih olimpijskih najmočnejša ekipa razpadla. V enem letu evropskega prvenstva ženske košarkarske ekipe končal na 7. mestu. Naši športniki so bili postavljeni v vsaki igri, vendar je izguba močnih igralcev so se čutiti.

V prvenstvu Rusije je bil jasen favorit košarkarska ekipa "CSKA", ki je dolgo zagovarjala Svetlana Antipova. Ta skupina v Moskvi osvojil prvenstvo Rusije od leta 1992 do leta 1997.

Olimpijske igre neuspeh, in izpolnjevanju svojega bodočega moža

Na olimpijskih igrah, ki je potekala leta 1996, slavni košarkar Antipova igral le eno igro. V tekmi proti Japonskem, je prejela gleženj poškodbe. Ruska reprezentanca na turnirju je 5. mesto. Svetlana Antipova, košarko, za katere je že od nekdaj stvar življenja, na olimpijskih igrah spoznala svojo ljubezen - Sergey Belov. Na igrah v Atlanti, je trener moške košarkarsko ekipo. Leto kasneje, ljubitelji začela živeti skupaj.

Nadaljevanje kariere

Svetlana je sodelovala v kvalifikacijskih tekmah za evropsko prvenstvo, kjer je nacionalna ekipa osvojila drugo mesto in odšel v finalnem turnirju, ki je potekal na Madžarskem. Tam je naša ženska košarkarska reprezentanca osvojila 6. mesto, zmagal le 4 igre out of 8. Na evropskem prvenstvu, ki je potekalo v naslednjem letu, je ekipa, skupaj z Antipova delovala bolj uspešno. Na kvalifikacijskem turnirju, ona je prepričan, da je prvo mesto v skupini. In v prvenstvu, naša mednarodna ekipa osvojila srebro, izgubili le 2 igre - reprezentanco obeh žensko smo mi.

V prvenstvu Rusije ženski košarkarski ekipi "CSKA" osvojil bronasto medaljo v letu 1999. Po tem Antipova odšel v ekipo "Dynamo". V istem letu Belov zapustil trener klub "Ural - Grade". Od leta 2006 do leta 2008 je bil na mesto predsednika kluba. Svetlana je šel tudi na Uralu, ko njen mož. Tam so dodeljena zemljišča, in zgradili hišo. Sergey in Svetlana živela skupaj za 17 srečnih let. 70-letno življenjsko dobo Sergei Belov umrl.

Svetlana Antipova, biografija, ki je ob koncu svoje poklicne kariere je uspešno razvil vzel trenersko delo. Ta branilec je dala velik prispevek k napredku košarke žensk. Vse je šlo v zgodovino tega športa v Rusiji.

Copyright © 2018 sl.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.