Šport in fitnesNogomet

Mali Wales - to je velika zmaga. Zgodba ene ekipe

Majhen gorata država Wales - je močan del Združenega kraljestva. Toda Welsh sami vsako leto dlje in dlje od vplivom britanske politike v javnem življenju in v kulturi. Ta majhna država, kjer živi nekaj več kot 3 milijone ljudi pridobila svetovni sloves po evropskem nogometnem prvenstvu leta 2016. Match Portugalska - Wales pogledal, brez pretiravanja, celotno državo.

Welsh nogometašev v reprezentanci so pozdravili kot nacionalni junaki, in ni čudno, saj so ti pogumni ljudje uspeli dokazati svetu, da je moč ni v številu kilometrov kvadratnih, ki pripadajo državi, in ne v populaciji. To je pogum in vztrajnost so razlikovalne značilnosti nogometne reprezentance Walesa.

Zgodovina valižanske nogometne

Wales - to je ena izmed najstarejših nogometnih pristojnosti starega sveta. Njegov prvi tekmi je ekipa iz te države, je potekala leta 1876 proti Škotski in izgubili z rezultatom 0: 4.

Welsh čeprav imajo odlične fizikalne lastnosti, ki jih niso nikoli močni v posameznih spretnosti. Vse njihov uspeh kot ekipa so temeljile na igro kakovostno ekipo in strogo upoštevanje navodil trenerjev.

Res je, da posebne dosežke v reprezentanci Walesa ni mogel pohvaliti. Šele leta 2016 - leto je bilo zaznamovano z zvezdico z imenom Wales. Ta dogodek je pravkar eksplodirala v svetu nogometa in je bil naslovljen na številnih evropskih ekip kot popolno presenečenje.

krog kvalifikacijski

Prvič po letu 1958, Welsh, ki svojo pot v finale evropskega prvenstva. V skupini, ki je na drugem mestu, takoj za belgijske ekipe, čeprav so bili v osebnih srečanj kvote na strani Walesa.

Na poti do finala evropskega prvenstva proti Walesu pustili daleč zadaj teh skupin so ekipe Izraela, Bosne in Hercegovine, Cipra in Andoro. V celotnem ciklu kvalifikacijskih Welsh priznala le 4 cilje, ki jih označuje kot ekipa, ki je sposoben, da se učinkovito brani. A 7 golov bale (skupno jih je zadel 11) vodil ekipo do končnega z dobrim golom razlike in goli.

Skupina Stage: Končna faza

Njegovi prvi oddelki tekmo Skupina serije Chris Coleman preživel z reprezentanco Slovaške. Čeprav je reprezentanca Slovaške in ne spada med favorite turnirja, podcenjuje nasprotniki niso mogli. Že v 11. minuti tekme, ko je bilo Garet Beyl odprl točkovanja in vodil svojo ekipo naprej. Slovaki so v 50. minuti izenačiti. Toda nogomet sreča, da je bil dan jasno na strani Welsh, in že na 81 th minuti zadel Robson-Kanu vodil reprezentanco Walesa naprej. Ta zmagovalni rezultat jim je uspelo ohraniti do konca tekme, in njihova pot do evropskega prvenstva Welsh nadaljeval, ob sredstev 3 točke.

Naslednja tekma Wales - Anglija končala v zmago za angleško. In to kljub dejstvu, da je prvi Welsh Zadel. Tuning v tej tekmi, igralci Anglije se zavedamo, da je Wales - to je zelo ambiciozno ekipo, ki kljub temu, nima "zvezda" strukturo, kot angleško, vendar bo boj do zadnjih minut tekme. Daniel edini cilj v 92. minuti tekme, da shranite več angleško ekipo izgubili točk.

In, morda najbolj presenetljivo igra, ki je bila v lasti valižanske reprezentance v skupinskem delu, je bila tekma proti Rusiji. Welsh še enkrat dokazali, da so prišli na ta turnir za zmago. V prvi polovici Bale igre in družbo 9 krat padla v vratnega ruske ekipe. 2 stavko končal v cilju, in drugo Welsh dosegel gol v drugi polovici leta. Dve prepričljivi zmagi omogočeno Wales iti v 1/8 prvenstva.

Zmagoviti pohod

Za tekmo proti Severni Irski in Wales ekipa se je izkazalo kot favorita. Toda varovancem O'Neill študiral taktiko valižanskega ekipe in ne dajejo veliko prostora za napad. Le zahvaljujoč avtogol Severna Irska igralca moštva Chris Coleman je napredovala v četrtfinale, kjer so jih ponovno čaka nasprotnike v kvalifikacijah krog - belgijski reprezentanci.

Tekma se je Wales - Belgija je veliko razočaranje za belgijskih navijačev. Ta zvezda, ki je bila zbrana od Belgijcev, imela skoraj nobenega ekipa na turnirju. Belgijski selektor Marc Wilmots ne more pomagati svojih oddelkov, ko potegnil ven enega za drugim kroglice vrat očesa. Več kot prepričljivo zmago Wales 3: 1, je postala senzacija na evropskem prvenstvu.

Ronaldo proti Bale?

Semi-final obljubil, da bo zanimiva. Match Portugalska - Wales je potekala z veliko podporo navijačev obeh ekip. Novinarska poimenovali ta igra dvoboj Bale in Ronaldo, čeprav, seveda, odvisna od tega, kako se bo vsaka od skupin bi lahko prišli in ne neumne napake.

Kaj bi lahko nasprotujejo portugalskih igralcev v valižanskem reprezentanci? Nerazločen igra v skupinskem delu (3 črpa), zmago nad tekmeci v dodatnem času ali kot posledica kazni za svetlo in dinamične igre Bale in njegovih tovarišev.

Toda Welsh zgodba je več kot na tej tekmi, ki so jo izgubili z rezultatom 0: 2. Kljub porazu v domovini nogometašev so pozdravili kot prave junake, ki so se odprle po svetu precej majhno državo na drugi strani.

Copyright © 2018 sl.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.