Šport in fitnesEkstremni športi

Najboljši avtodrome v Rusiji

Človeštvo nikoli ni sedelo na mestu samem. Ko je dolgotrajno migracijo dolg, je bilo izkopano kolo, se pojavila prva vozila. Ko so bili naveličani živeti na eni celini, so se ljudje naučili graditi čolne in plavati čez ocean.

Ko se je zdelo malo pešcev in vodnih poti, je človeštvo začelo graditi letala. Kot kaže zgodovina zemeljskih naselij, jih je vedno privlačila hitrost, neznana in duh rivalstva. Nihče ni presenečen, da se je takoj, ko so se na ulicah mest pojavili prvi avtomobili , organizirali dirkalne tekmovanja.

Zgodovina dirkanja

Avtodomi v Rusiji so postali ena od povezav v dolgi verigi dirkanja, od katerih je prva v letu 1894 potekala v Franciji, čeprav je uradni datum rojstva motorsporta 1904

Zahvaljujoč prvim avto dirkanjem so bencinski motorji odneli parne motorje, v tem času pa je bila smrtna sedanja hitrost 45 km / h največja. Do leta 1950 je bila v avtomobilski industriji ločena veja, ko so znana podjetja skupaj s serijskimi avtomobili proizvajala dirkalne avtomobile.

Športni avtomobili so se od leta do leta spreminjali ne le njihov videz, ampak tudi količina konjske moči pod pokrovom, širino in kakovostjo pnevmatik. "Zlati" čas se šteje za obdobje od leta 1950 do 1960, ko so bile skladbe manj opremljene kot danes, vozniki niso imeli varnostnih pasov, število nesreč na tekmovanjih pa je bilo rekordno.

V Rusiji je bila prva avtomobilska tekma leta 1900 na "avtocesti" Petersburg-Luga, leta 1912 pa je prvi mednarodni športni turnir "Russo-Balt C 2430" osvojil 9. mesto na mednarodnih dirkah v Monte Carlu in prejel nagrado za dejstvo, da je vozil brez razbitin Severna prestolnica do mesta tekmovanja.

Tudi v času nastajanja sovjetske moči ta šport ni bil opuščen. To kaže na ljubezen do hitrosti pri ljudeh v krvi. Danes so motorne dirke v Rusiji zgrajene ob upoštevanju standardov dirke "Formula-1".

Autodrome v Volokolamsk

Od prve dirke se niso razvile samo tradicije nagrajevanja zmagovalcev, temveč je bil razvit sistem za izgradnjo dirkalnih prog, med njimi:

• Ovalno - najpogostejše. Njihova dolžina je od 200 do 4000 m in več. Zanje so značilni asfalt ali skodle.
  • Kolesne tirnice so najtežje, saj imajo več strmih zavojev.
  • Pri prihajajočih brzinah so zgrajene kratke ravne črte 400 m.

Danes motorni dirke v Rusiji postajajo znani na mednarodni ravni. Proga, zgrajena blizu Volokolamsk, ima dolžino 4070 m in 15 obratov. Zasnovan je po znamenitem arhitektu Hermanu Tilkeju, zaradi česar je polovica dirkalnih vezij na svetu. Varno ga je mogoče pripisati kategoriji "1T". Gradbišče je potekalo zahvaljujoč poslovnežu Teregulovu Rustemu, ki ga ni samo sponzoriral, temveč je tudi amaterski voznik.

Skupaj so zasebni investitorji porabili 4 milijone dolarjev za izgradnjo Moskovskega dirkališča, vendar lahko nova pot sprejme avtomobile iz katere koli kategorije - od motornih koles do tovornjakov. Če izvedete nekaj posodobitve in zgradite na razdalji od "raztegnjene roke" hotela za namestitev športnikov in navijačev, ta pot lahko gosti Grand Prix. To je prvi ruski avtodem te ravni. Odprtje je potekalo julija 2012, nato pa je testiralo kolesarje družbe "Renault", nato pa je šel na turnir Superbike in celo na svetovno prvenstvo v dirkalnih avtomobilih "Gran Turismo". Za takšno "mlado" dirko je to odličen začetek v karieri.

Za danes je to največji avtodrom. Rusija se verjetno ne bo ustavila pri tem.

Smolenski prstan

Pot blizu Smolensk je bila prvotno zgrajena za izvedbo domačih tekmovanj in usposabljanje kolesarjev. Prav tako jo je oblikoval Hermann Tilke. Dolžina Smolenskega prstana je 3357 m, s 17 strmimi zavoji. Proga se nahaja 80 km od Smolensk v bližini mesta Dorogobuzh.

Odprt leta 2010 je bil prvi, ki je prejel akreditacijo in licenco v Mednarodni avtofederaciji. S tem častjo so počastili še drugi ruski avtodeli.

Ta pot se odlikuje ne samo z visokokakovostnim načrtovanjem, temveč tudi z infrastrukturo. V bližini so hotel in hostel, ki gosti goste med tekmovanji. Čeprav je bil Smolensk obroč zgrajen za ruske tekmovalce, je bil že tri leta zapored del evropskega prvenstva v tovornjaku.

To še enkrat kaže, da so motorne dirke v Rusiji zgrajene po svetovnih standardih in v celoti skladne z njimi.

Autodrome blizu Nizhny Novgorod

Samo 22 km od mesta se nahaja NRing pot, ki jo je zasnoval arhitekt Mihail Gorbačov v sodelovanju z Design Bureau.

Posebnost tega avtodroma je prisotnost številnih konfiguracij. Torej, tukaj je:

• Ovalna proga;
  • Različica za motorna kolesa;
  • Kartiranje;
  • Trak 805 m za tekmovanja na dirkalnih dirkah.

Ta dirkal je najboljši bend v državi za sprint dirke. Proga se uporablja za vse ruske prvenstva in tekmovanja za ruski pokal v motociklih. Tudi na njem tekmujejo udeleženci serije NLS za domače avtomobile.

To je edina pot v Rusiji, kjer stojnice navijačev naredijo v zaprtih prostorih, toda minus je pomanjkanje škatel za avtomobile in stavba za upravljanje dirke. V načrtih lastnikov avtodroma, da to spremenijo, vendar za zdaj vsaka ekipa postavlja svoj šotor in pripravlja servisna območja.

Avtokamp Kazan

Druga pot, ki jo je ustvaril nemški projekt Tilke, lahko obiščete le 1 km od Kazana. Vse avtodome Rusije (slika prikazuje), ki jih je zasnoval predsedstvo tega gospodarja, je enostavno posodobiti. Torej se je s potjo KazanRing zgodilo 3476 m, od tega 10 obratov, ki so bili zasnovani za dirke.

Modernizacija, ki so jo izvedli lastniki v obliki gradnje škatel, kompleksa, v katerem se nahaja upravljanje dirk, upravnih zgradb in VIP-dvoran, so to vozlišče pripeljale do ravni najboljših poti, glede na sami vozniki.

Avtodrome, zgrajene v nekdanji karieri, tako da razlika v višini ravni ceste doseže do 30 m. Sedanje vrste zavojev lahko pripeljejo do mednarodne ravni, če se bo nadaljevalo delo za posodobitev. Da bi to naredili, povečajte število škatel in opremite gradnjo jame.

Stoji Kazanskega avtodroma so pobočja kamnoloma, kjer si lahko ogledate celotno pot od katere koli točke. Ker se mesto nahaja v neposredni bližini mesta, lahko udeleženci in gostje tekmovanj ostanejo v lokalnih hotelih.

Autodrome v bližini Sankt Peterburga

Malo verjetno je, da se ta pot lahko šteje za ustrezno kakovostno, saj z dolžino 3.073 m in 11 obratov ni zanimivih razlik v višini, stanje drenažnega sistema pa je daleč od idealnega. Po vsakem dežju so varnostna območja avtoceste poplavljena z vodo, ki se ne izsušuje dlje časa.

Večina te poti je primerna za lokalne avto dirke in dirke. Infrastruktura ni razvita, če pa so na tekmovanjih, športniki in gostje "rešujejo" dejstvo, da je krog 5 km od obvoznice do Sankt Peterburga.

Poleg dovolj dolgo začetne vrstice ta steza nima nekaj, kar bi lahko zanimalo vlagatelje in organizatorje dirk v njegovo uporabo.

Moskovski prstan

FIA ne licencira vseh dirkalnih dirk v Rusiji. Na primer, pot "Moskva Ring", prvotno opremljena na nekdanjem letališču v Mâčkovu, ni. Nahaja se 20 km od glavnega mesta, prve dirke so se začele leta 2002, za katere je bil uporabljen del vzletno-pristajalnih stez.

Leta 2005 je bil krog preseljen na novo lokacijo, cesta je bila popolnoma prenovljena, upravne stavbe, škatle so bile zgrajene in stojnice so opremljene. Pot je bila dolga 3275 m s 17 obratov. Investitor in lastnik tira je bila Shota Abhazava, ki jo je zasnoval Eldar Marchenko, ruski arhitekt.

"Moskovski prstan" sprejema samo nacionalne ekipe, na voljo so tudi dirke, ljubiteljski dirkači in testni pogoni.

Autodrom na ledu

Za voznike, ki nimajo dovolj adrenalina in so naveličani vožnje po navadnih cestah, organizatorji ekstremnih dirk ponujajo obisk najboljših dirkalnih dirk na ledu v Rusiji.

V ta namen mnogi rafti Sibirija poskušajo organizirati podobne dirke, vendar mestna uprava ne izdaja dovoljenj za takšne nevarne dogodke.

Med ledenimi letali, ki letno obratujejo, je mogoče označiti avtocesto "Industrijska cona", opremljena v bližini Yekaterinburg. Organizatorji drsalskega drsanja z vsako novo sezono izboljšajo pot, zaradi česar je zanimiva, hitrejša in težja. Omejuje svojo domišljijo le velikost tehničnega ribnika, na katerem potekajo dirke.

Druga redna ledna pot se nahaja na jezeru Baltym v bližini rekreacijske baze Lesnaya Skazka. Deluje vsak dan od 11.00 do 23.00. Vodno območje jezera vam omogoča, da takoj opremite 2 polna tira, opremljena z znaki, osvetljevalci in snežnimi ovirami.

"Forest Fairy Tale" pozdravlja vse goste, ki ponujajo počitek v baru, savni, paviljonih z žara in prijetnih sobah.

Avtomobilski in moto klub

Autodrome FSO iz Rusije, ki se nahaja v bližini mesta Staraya Kupavna, je bila odprta leta 2008 z namenom organiziranja tako strokovnih tekmovanj kot športnih in zabavnih prireditev.

V klubu na dirkališču poučujejo vožnjo in organizirajo športne ekipe za promocijo motornega športa.