Šport in fitnesTenis

Olga Govortsova: biografija in tenis kariere

Prva omemba tenisa so našli v 11. stoletju. e., na tisto, kar je bilo takrat še rodila malo spominja na moderno tenis. Potem tenis imela svoje sodobne atribute: žoge, mreže, loparji. Ampak kot pri vsakem športu, da je v procesu evolucije je dobila vse, kar je v njej je prisoten še danes. Tenis pridobiva na priljubljenosti in razširjenosti v vsakem kotičku sveta. In leta 1896 je na poletnih olimpijskih igrah, je bil šport v tekmovalnem programu. Danes je ena od naprednih športov na svetu, ki je, seveda, ima svoje junake. Na primer, Monica Seles, Marija Šarapova, Steffi Graf - športniki, ki imajo že ime za sebe, in so znani po vsem svetu. Ampak to ne zaostaja starejši, in današnjimi mladimi: Gavrilova Darja, Govortsova Olga in Belinda Bencic. Danes, več podrobnosti se bomo osredotočili na beloruski športnik Olga Govortsova.

otroštvo

Tisti, ki živijo v Pinsku (ZSSR, zdaj Belorusija) Govortsova družino 23. avgust 1988 zgodilo vesel dogodek: hčerka Olga se je rodil. Za starše, Olga, Tatiana in Andreja, je edina hči v družini, imajo pa tudi dva sinova - Alexander Ilya. Starši skrbijo za dekle in starost 6 odločila, da jo prinese v športu. Njihova izbira je padla na tenis - tako da, ne da bi vedel, je določil usodo svoje hčerke.

mladina

Že pri starosti 14 Olga se je začela govoriti pri profesionalnih turnirjih. Prvi od teh je bil mednarodni ITF turnir. Po sodeluje v tem tekmovanju v istem letu Govortsova Olga postal zmagovalec Orange Bowl. Temu je sledilo prvo zmago na ITF turnirju v dvojicah, je potekala v Ramat Hasharon (Izrael). Govortsova Olga ravnal v tandemu z Victoria Azarenka. Hkrati turnirju Olga gre v končni fazi samega zaključka. Naslednje leto je par Azarenka-Govortsova zmagal v Wimbledonu.

odraslih kariera

Do leta 2007 je v teniškem svetu začel pridobiti popularnost imena kot Govortsova Olga. Tenis za dekleta, nato je postal mejnik v življenju, in beloruski športnik, osvojil več velikih turnirjev v mladosti odločil, da nadaljuje kariero v odraslih tenis.

V letu 2007, Olga, zahvaljujoč zmagi v samskih na ITF turnirju pride v top-50 najboljših teniških igralcev v posamezni kategoriji.

Leta 2008 je Olga dosegel na turnirju WTA. Polfinale svol Govortsova z 18. mestu med izraelsko Shahar Peer. Belarusian spopadanje z izraelsko in doseže končno, vendar pa Olga bil razočaran. Zmaga stran od njenega Lindsay Davenport. Nekaj tednov kasneje Olga Govortsova sodeloval v WTA podvoji turnir, ki je potekala v Charlestonu. Nekaj ji nato je bil romunski športnik Edina Gallovits. V 1/4 Edina Olga in dobil par Kveta Peschke - Rennes Stubbs in naprednih na polfinale. 1/2 finale prinesel duo Govortsova-Gallovits s parom Cara Black - Liezel Huber. V tem tekmovanju, je bila sreča na strani belorusko-romunsko ekipo. V finalu, Olga Govortsova izgubil spremljevalca Katarina Srebotnik in Ai Sugiyama.

Po štirih tednih, za Olga Govortsova je dvojice WTA turnir. Podjetje je znašala beloruski ameriški Jill Kraybs. Par je dosegel končno zmagal.

Do olimpijskih iger v Pekingu Olga Govortsova je 35. mesto na svetu uvrstitev. V singla Olga izgubila v prvem krogu neponovljivi Serene Uilyams. V igri dvojic Belorusija par Govortsova-Kustova dosegel drugi krog, izgubila ukrajinske sestre Bondarenko.

finale turnirji

Leto 2009 je bilo za Govortsova bogate trofej v dvojic WTA razrešnice. Na turnirju v Guangzhou in Taškent Olga osvojil 2. prvenstvo WTA. Končno tekmovanje v samskih je Kremelj prvenstvo leta 2009, kjer je dosegla zadnji, Olga Gvortsova izgubila na športnika iz italijanske Francheske Skyavone.

V obdobju od leta 2010 do leta 2015, Olga le dvakrat dosegla finale na turnirju, ki ga WTA sponzorira. Njen najboljši rezultat v samskih V tem času je bila sprostitev 4. krogu turnirja "Grand Slam", ki je potekala v Wimbledonu. Na tem turnirju bo beloruska prišel z 122-th mesto v svetu samskih razvrstitev.

V igri dvojic je v tem obdobju, je osvojila 8 turnirjih WTA. In 5 večkrat duet z Govortsova v finale. V letu 2010 je bila zmaga zmagal na odprtem prvenstvu Kitajske. Govortsova spremljevalec je postal kitajski Zhuang Tszyazhun. V letu 2011, Olga je 24. svetovni lestvici v dvojicah. Ta dosežek je bil najboljši v njegovi karieri. Tudi letos se spomnim ekipo Belorusije, ki je vključevala Govortsova, izhod v skupini svetovnega pokala Fed II. Vendar pa je naslednje leto je ekipa izgubila svoj vodilni položaj. Leta 2015, duet z Azarenka Govortsova, zmago v play-off zmago nad japonski par vrnil v svojo ekipo v vodstvo.