Šport in fitnesOutdoor Sports

Ruski smučar Sergei Shiryaev: življenjepis in dosežki

Ruska smučarska šola je bogata z znanimi imeni, in eden od njih - Sergey Shiryaev. Olimpijske igre udeleženec v Vancouvru opravili težko karierno pot, ki je vključevala tako uspehe in škandale, a je vedno izkazal svojo strokovno raven.

Zgodnja kariera

Sergey Yurevich Shiryaev se je rodil 8. februarja 1983 in v šoli postal profesionalno ukvarja s smučanjem. Kot študent, 18 let, je mladi ruski začela sodelovati v ruskih tekmovanj, kjer je, potem ko je pridobil dve leti izkušenj z delovanjem, je začel redno vstop v top deset.

Leta 2005 je bil povabljen, da igrajo za reprezentanco, in prvi turnir je izkazalo za zelo uspešno za Sergey - v Innsbrucku v Avstriji, na dirki za 30 km Rusi prišli 8.. Novembra istega leta na Finskem Shiryaev prvič na stopničkah, zmagal na "Silver" na devyatikilometrovoy razdalji, in mesec dni kasneje pa je osvojil zlato medaljo na italijanski stezi v Dobbiaco, zmago na dirki za 15 kilometrov.

mednarodni uspehi

Toda kljub uspehu, so Rusi na zimskih olimpijskih igrah v Torinu ni dobil zaradi prisotnosti več izkušenih soigralcev. Kljub opustitve tako pomemben začetek, Sergey Shiryaev postavili cilj, da se na naslednjih olimpijskih igrah, za leto 2006 7-krat naraščajočih na piedestal, s katerega 4-krat - z zlato medaljo. V naslednji sezoni se je začela z dvema zmagama za smučarje - v Cavalese in Davosu.

Februarja rele dirka na svoj seznam dosežkov Shiryaev doda drugo in fenomenalen zaključek. Ko smo že v zaključni fazi, zaostanek več kot 30 sekund ni bil problem za Ruse - na cilju Sergej "prinesel" za kandidata 0,7 sekunde, kar ustvarja občutek in postal živa legenda ruske ekipe. Vendar pa je bilo veselje kmalu zasenčila športnika neprijetne novice iz Mednarodne zveze za smučarski šport.

Doping in diskvalificirana

Marca 2007 je družba protidopinška našli v vzorcu "A" Sergej prepovedana eritropoetin drog, kmalu potrdili odprtje in drugi vzorec športnika. Na podlagi rezultatov zasedanja komisije Sergey Shiryaev prejela dveletno suspenzije. Po objavi ruski strani je izvedla svojo lastno preiskavo, ki je privedla do ugotovljenih trenerji napak Rusi - Anatolij Chepalova in Alexander Bazaychenko. Za kršitve v coaching dva strokovnjaka, so prepovedali delati z ekipo že več let.

Poskus, da se vrnete v elito

Sergey Shiryaev ni dal svoje sanje, da bi šel na olimpijske igre, in po dveh tednih po dopingu diskvalifikacijo je zmagovalec dirke za 10 kilometrov v francoskem Metabefe. V samo enem letu je bil ruski sposoben dokazati, da je sposoben tekmovati za medalje na tekmovanjih na vseh ravneh, in je bila poslana trenerji na zimskih olimpijskih igrah v Vancouvru. Vendar pa je športnik ni mogel začeti glavna svetu dobili na stopničkah: sodeluje v dveh dirkah (15 km freestyle in na maraton 50 km), Sergej ni dobil v štafeti Rusije štiri, tako da sanje o medalji.

Kljub zaostanku, Sergey Shiryaev, v svojem prvem intervjuju po olimpijskih igrah, je dejal, da pričakuje, da bo osvojil medaljo na domačem turnirju v Sočiju leta 2014. Njegove besede smučar takoj začel potrjujejo uspešnost nacionalnih, kontinentalnih in svetovnih prvenstvih. Za leto 2010, po olimpijskih igrah, v aktivni športnik je spet bilo 7 medalj, tri od tega - najvišji standard. Naslednje leto Shiryaev preživel še bolj produktivni, čeprav na nižji ravni. Pogosto dobili le evropske in ruske tekmovanja, zmagovalec smučar 5-krat in štiri - zmagovalec turnirja.

Kljub stabilnih nagrad zavoovyvanie, stanje Rusi začelo slabšati, in v naslednjih dveh sezonah Sergey Shiryaev, smučar, dokler je bil pred kratkim velja za priljubljeno v vsako dirko, v skoraj ni zmagovalcev, je bil le trikrat drugi, in spet - tretji. Trenerji so upali, da se bo ta recesija spremeniti uspešno val športnika, vendar šele prišel v top deset za leto 2014, leto, Rusi, ob 10. mesto v avstrijskem maratonu na začetku sezone, in v letu 2015, ki sodelujejo v dveh dirkah, je bil odstrani iz reprezentanci, kjer izkušeni Shiryaev potiska bolj uspešnih mladih športnikov. Kasneje Sergey deloval le na nacionalni kot tudi amaterskih tekmovanjih, kjer pogosto je bil povabljen kot mojster športa mednarodnega razreda, in povabi do sedaj.

Copyright © 2018 sl.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.