Šport in fitnesBorilne veščine

Anzor Boltukaev: ni lahka karierne čečenski rokoborcev

A. Anzor Boltukayev velja za enega izmed najboljših freestyle rokoborcev v kategoriji do 97 kg. Zaradi svoje bron svetovnega prvenstva zmago v evropskem prvenstvu. Namakanje je težko tekmovati z najmočnejših borcev v kategoriji težkih teže, ni mogel pogosto govorijo na velikih tekmovanjih, vendar je v letu 2016 uspelo priti do finala z olimpijskih iger v Riu, kjer se je izgubila v zgodnjih fazah.

dolgotrajno začetek

Anzor Adamovich Boltukaev se je rodil leta 1986 v mestu Groznem. Boy otroštvo sovpadal s težko obdobje v življenju Čečeniji, ni bilo do tega športa v sredi spopadov. Vendar pa, kot vse fante Severna belci, je ljubil boj in izginil ure v telovadnici.

Anzor Boltukaev je tip športnika, ki je kasneje razkrila svoje talente. Na svetovnem prvenstvu Junior leta 2006 dvajset športnik je le šesto mesto in je zdelo, ni zelo obetavno za mnoge strokovnjake. Vendar čečenski borec za nekaj let, da bi pomenilo korak naprej v svojem razvoju in je uspelo, da se je bronasto medaljo v ruskem prvenstvu leta 2008.

Potem pa je sledil padec v rezultatih. Treba je opozoriti, da le konstantne denarnih nagrad na prestižnem turnirju "Pokal za Ramzan Kadyrov." Treba je povedati, da je bila konkurenca v kategoriji teže do 97 kg v Ruski nacionalni freestyle boju posebej pereče. Športnika Strašni je bila prisiljena tekmovati z olimpijskega prvaka v Atenah Khadzhimurat Gatsalovym, močan borec Abdusalamov Gadisovym. V senci teh velikih fantov je bilo težko, da se izrazijo.

vrnitev

Anzor Boltukaev sem se živo spomnil šele v letu 2013. On je dosegel odlično obliko, ravnala naglo in potekal sprejem za sprejem. Še posebej odgovoren za turnir je postal prvenstvo Rusije leta 2013, ker je na koncu tekmovanja, da se določi sestavo reprezentance za potovanje v svetovnem pokalu.

Favoriti so bili absolutni voditelji - Khadzhimurat Gatsalov in Abdusalam Gadisov vendar Anzor prišel iz sence legendarnih športnikov in brez najmanjšega spoštovanja pristojnosti samozavestno pogruntal tako na poti do zlata.

Postati prvak državi, čečenski rokoborec dobil pravico do udeležbe na svetovnem prvenstvu na Madžarskem. Tu ga je prehitel grdo poškodbo. Anzor zvil dimelj, in ne more delovati na enak način, da je v ruskem prvenstvu. Še ni zapustil Budimpešto brez medalje, postaja bron medalje svetovnega prvenstva.

Druga akcija za naslov

Skoraj dve leti Anzor Boltukaev opomogla od hude poškodbe in je ni mogel pokazati dobre rezultate. Vendar pa je bil v letu 2016 lahko opomni strokovnjake in ljubitelje njihovega obstoja.

V imenu Grand Prix Ivan Yarygin usodo mu odpeljal najbolj fenomenalno borci: moral pritrdite z Američani Jack Warner in Kyle Snyder, ki je v lasti olimpijske in svetovne naslove. Toda čečenski borec deloval navdušeno, je bil agresiven in prevladujejo na mat, ki je zmagal tako fenomenalno nasprotnike.

Po tem, je odšel na evropskem prvenstvu 2016 v statusu enega izmed glavnih favoritov. Glavni konkurenti so bile upoštevane olimpijski prvak Sharip Sharipov, zmagovalec londonske igre Valeriy Andreytsev Gruzijcev Elizbar Odikadze.

Potem ko je dosegel finale, Anzor Boltukaev je srečal z Valery Andreytseva, ki je sposobna premagati v enaki in grenkega boja, ki je postala prva evropska prvakinja.

Od je zlasti pomembno državno prvenstvo v tem letu, za njim pa je le zmagi na turnirju, športniki dobili priložnost, da gredo na olimpijske igre. Zelo svetlo, ampak nestabilen borec deloval samozavestno, in v končni poraženega naslovom Khadzhimurat Gatsalova eno minuto, ki je moral njegov kredit olimpijsko zlato in pet zmag na svetovnih prvenstvih.

prve olimpijske igre

Na olimpijskih igrah leta 2016 Anzor Boltukaev računati na glavnih favoritov turnirja in je v odlični formi. Vendar pa je bila pripravljenost druge močne borec bolje. Že v fazi 1/8 finale čečenske rokoborec se je srečal s olimpijske medalje Valery Andreytseva. Anzor ga že pretepli na prejšnjih turnirjih, ampak tisti večer ukrajinski atlet je bil močnejši in Rusi premiku iz tekmovanja.

Zadnji rok za Boltukaeva glavni turnir je bil na evropskem prvenstvu leta 2017 v Srbiji. Šel je na turnirju ni v najboljši formi, vendar na račun narave in izkušnje je uspelo priti v finale. Tam ga čaka nov težav - raztrgan meniskus. Boj s hudo poškodbo kolena je težko, vendar je pogumno poskušali skozi delo in preživela ves boj, izgublja na isti Turk Rize Yildyrimu.

Copyright © 2018 sl.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.