Šport in fitnesZunanji športi

Olga Pyleva, biografija

Olga Pyleva je domača biatleta, večkratna zmagovalka festivala svetovnega pokala, šestkratni svetovni prvak in zmagovalec dveh zlatih medalj olimpijskih iger. Po poroki je prevzela priimek svojega moža - Medvedtseva, vendar je zmagal večino zmag, saj je bila Pyleva.

Tek na smučeh

Olga Pyleva se je rodila na Krasnoyarskem ozemlju v majhnem mestu Borodino julija 1975. V desetih letih se je začelo resno ukvarjati s športom in prvič samo smučarsko tekmovanje. Diplomirala je na Akademiji za telesno vzgojo v Omsku.

Veliko medaljev je osvojilo mlade na tekmovanjih, dvakrat postalo svetovni prvak, osvojilo eno srebrno in dve bronasto nagrado v posameznih dirkah na juniorskih svetovnih prvenstvih. Njen mentor je bil častni trener SSSR Alexander Grushin.

Leta 1996, v življenju Pyleve, je pomemben dogodek - rojstvo Daryine hčerke. Po zapustitvi porodniškega dopusta se odloči, da bo odšla v biatlon, nekakšen šport, povezan s tekom na smučeh.

Biatlonska kariera

Leta 2000 se je Olga Pyleva osredotočila na začetek biatlonov. V nekaj mesecih je postala ena izmed vodilnih športnikov v državi.

V sezoni 1999/2000 se je Olga Pyleva podala na podstavek za biatlon.

Že v tretji dirki, v sprintu v Nemčiji Ruhpolding, je osvojila bron. Na zadnji stopnji v ruski Khanty-Mansiysk je spet zelo uspešen za debutante. Najprej je postal drugi v sprintu, nato pa tretji v tekmi.

Ob koncu sezone je zasedla 20. mesto. Ta rezultat je še posebej pomemben, saj v prvi polovici sezone Olga Pyleva ni sodelovala.

Olimpijski uspeh

Leta 2002 je Pyleva postala članica ruske reprezentance na zimskih olimpijskih igrah v Salt Lake Cityju v ZDA. Prva v programu je bila posamezna dirka. Biathlete Olga Pyleva je samoumevno odšla na razdaljo, ki je zahtevala zmago, prva tri strelišča so brez napak, vendar je slednja dvakrat zamudila, zato je ostala brez medalj, le na 4. mestu.

5 sekund na koncu, ki jo je izgubila švedski Magdaleni Forsberg, ki je na zadnji liniji zamudil dvakrat, je bil zmagovalec Nemec Andrea Henkel.

Kronica za dirko Sprint še enkrat tega časa ni prinesla njenih medalj. Manjka na stojalu in nizka hitrost v razdalji, dovoljena le za osmo mesto. Zmagovalec - še ena nemška Katya Wilhelm - Pyleva je izgubila več kot minuto.

Toda biatleta Olga Pyleva se ni odrekla, čigar biografija se je radikalno spremenila 16. februarja 2002. Ona je postala olimpijski prvak. Čeprav se je sprva vse prej izkrčilo, ni bilo vse rožnato, na razdalji je zapustila osmo mesto z zamikom več kot minuto in naredila napako pri prvem streljanju.

Vendar pa je v prihodnosti nepogrešljivo streljanje in visoka hitrost ji omogočila, da se izognejo voditeljem. V zadnjem krogu je Pyleva zapustila Wilhelm. Pri približno 9,2 kilometrih je ruska ženska potegnila naprej 5 sekund in sčasoma uspela ohraniti to prednost. Na ta dan je dobila svojo prvo zlato olimpijsko medaljo.

Toda na tem uspehu se biatleti niso končali, na olimpijskih igrah v ZDA pa je osvojila tudi bronasto ekipno ekskluzivno tekmo. Pyleva je pobegnila na prvi stopnji. Galina Kukleva je dala palico na mesto vodje dirke. Vendar pa Rusija ni mogla ohraniti prvega mesta. Kukleva je povsem neuspešna stojnica, ko je šla na dva drobna kroga in predala palico na 7. mesto. Svetlana Ishmuratova in Albina Akhatova, ki sta v zadnji fazi pobegnili, kako bi lahko poskušali izboljšati situacijo. Zaradi tega je ekipa prevzela bron.

Olimpijske igre v Vancouvru

Druga olimpijska zlatna medalja biatleta Olga Pyleva, katere fotografija je bila takrat obarvana s kritjem vseh časopisov, je osvojila na tekmah v Vancouvru. Res je, da je bilo mogoče sijati le v dirki ekipe. V releju.

Pyleva je že takrat imela ime Medvedtseva, opravila pa je v tretji fazi. Športniki v fazah, pred njimi za dva, so preživeli le dve kazni.

Olga je svoj del te dirke nedvomno in z dobrim tempom. Olga Zaitseva je z zmago končala ta dan. Francoska reprezentanca, ki je bila na drugem mestu, je zaostajala za več kot 30 sekund. Bronasta je odšla v reprezentanco Nemčije.

Korak stran od svetovnega pokala

V sezoni 2003/2004 se je Pyleva zasluženo štel za enega od voditeljev svetovnega biatlona, vsaka dirka pa je potrdila ta status.

V tej sezoni je uspela osvojiti 6 zmag na stopnjah svetovnega pokala. Nekoč sem osvojil posamezno dirko in masovni start ter dvakrat sprint in tekmovalno tekmovanje Olga Pyleva. Fotografije športnikov z medaljami v rokah so se začele pogosteje pojavljati. V tej sezoni je resnično zahtevala zmago na svetovnem prvenstvu, vendar ni mogla presegati rezultatov norveškega Liv Greta Poireta. Pyleva je druga.

V naslednji sezoni se je njena zvezdna uspešnost nadaljevala. Toda tokrat je Pyleva dosegla le tretjino v skupnem seštevku, malo pa je izgubila nemško Katjo Wilhelm. Eden od njegovih glavnih tekmecev. Zmaga v tej sezoni je osvojila francoska Sandrine Bailly.

Olga Pyleva je leta 2010 svojo poklicno kariero končala v velikem športu.

Osebno življenje

Darjajeva hči je bila v Pylevi od njenega prvega moža, ki jo je leta 2002 razvezala. V kombinaciji je bila tudi njen trener Evgeny Pylev.

Drugi dan se je poročil z znanim biatloncem Valeryjem Medvedtsevem, olimpijskim prvakom v Calgaryju leta 1988 v relacijski dirki.

Trenutno imajo tri otroke. Ta sin Arseny in hči Julia in Olga. Slednji je bil rojen konec leta 2014.

Copyright © 2018 sl.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.